Który laptop będzie odpowiedni do pracy w biurze?

Ocena
0.00
/
Głosów:0
Oceń

Laptop do pracy biurowej powinien być w najwyższym stopniu dopasowany do naszych potrzeb i preferencji. Duża moc obliczeniowa nie jest nam potrzebna, jej potencjał raczej i tak nie będzie wykorzystany. Wybierzmy sprzęt, który będzie dostosowany do wielogodzinnej pracy i zwiększy jej komfort. Na jakie jeszcze cechy zwrócić uwagę wybierając laptop biurowy, przeczytasz w poniższym artykule.

Co tak naprawdę jest istotne w laptopie do pracy biurowej?

Nie w każdym zawodzie nasz laptop wykorzystywany będzie do granic możliwości. Jeśli służyć ma on głównie do obsługi poczty, tworzenia prezentacji lub spisywania umów, jego efektywność schodzi na dalszy plan.

Nawet niedrogie urządzenia są w stanie bez problemów zagwarantować wygodną obsługę programów MS Office, otwarcie wielu kart w przeglądarce, działanie służbowego komunikatora oraz kilku dodatkowych aplikacji. Karta graficzna odgrywająca kluczową rolę w komputerach do gier czy do obsługi programów do modelowania, przy pracy biurowej nie ma realnie żadnego znaczenia. Niewątpliwie droższe elementy sprawdzą się również przy „lżejszej” pracy, ale różnice są niezauważalne, a cena dużo wyższa.

Temat procesora odgrywa już nieco ważniejszą rolę. Jednak niskonapięciowy procesor Intel Core z dwoma rdzeniami spełni w zupełności wyczekiwania pracownika biurowego. Bezcelowe okazują się przy tego typu zadaniach procesory wysokonapięciowe.

Jeśli chodzi o pamięć RAM, to tej nigdy nie jest za dużo. System operacyjny komputera w istotny sposób zagospodaruje jej zasoby. Więcej pamięci będzie atutem. Rzadko spotyka się aktualnie komputery z mniej niż 4 GB RAMu. Opłaca się nabyć urządzenie oferujące co najmniej 8 GB, lub takie, które oferuje możliwość rozszerzenia tego parametru.

Dyski SSD są pomocne dokładnie w tego typu sytuacjach. Nowa technologia wypiera przestarzałe dyski HDD. SSD przyspieszają w znacznym stopniu pracę komputera, poprzez przyspieszenie odczytu oraz zapisu danych i również są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Upuszczony laptop niekoniecznie straci zapisane na nim dane.

Wygony laptop to podstawa w pracy — Dopasuj laptopa do siebie

Każdy ma nieco inne preferencje odnośnie warunków użytkowania komputera. Z tej przyczyny każdej osobie może pasować inny komputer przenośny. Częstokroć w ramach pracy jesteśmy zmuszeni do siedzenia przed laptopem nawet 8 godzin dziennie. Ergonomia użytkowania będzie wtedy najważniejszym elementem przy wyborze sprzętu.

Przed zakupem przymierz się do klawiatury laptopa. Innego komfortu będzie klawiatura dla dziennikarza, a innego dla księgowej. Zastanów się jakie funkcje mogą Ci pomóc w pracy i czy rozmiar i rozmieszczenie klawiszy są dla Ciebie wygodne.

Zewnętrzne urządzenia laptopa — Z jakich warto korzystać?

W czasie pracy z laptopem często będziemy zmuszeni podpiąć do niego pewne urządzenia peryferyjne. Kiedy nasz dzień pracy jest długi, powinniśmy wyposażyć się w większy monitor, myszkę i klawiaturę. Niektóre dane dostarczane mogą nam być na fizycznych nośnikach w postaci płyt CD lub pendrive’ów. W czasie prezentacji pomocny może okazać się kabel HDMI, który podłączymy do rzutnika cyfrowego.

Urządzenia, które nie są podstawowym wyposażeniem laptopa biznesowego, można podłączać i odłączać bez znaczących uszczerbków na jego pracy. Warto, wybierając w sklepie laptop, zwrócić szczególną uwagę na ilość gniazd na wtyczki. Na potrzeby usprawnienia naszej pracy będziemy zmuszeni bowiem użyć tych wymienionych wyżej, ale też innych urządzeń peryferyjnych. Każdego dnia w pracy, ale i w domu z pewnością skorzystamy z tych rozwiązań.

Informacje
Oceń Artykuł
1Komentarze
radek50
Radek Kania

Niedawno kupiłem nowy sprzęt, ale w wyborze pomógł mi właśnie ten artykuł!

  • 0
    0
Dodaj Komentarz