Przygotowanie wyjazdu do parków narodowych w USA – o czym musisz wiedzieć?

Ocena
0.00
/
Głosów:0
Oceń

Wycieczka do USA to marzenie wielu osób. Jeśli Ty też należysz do tej grupy, zapoznaj się z naszym tekstem i dowiedz się istotnych informacji na temat transportów, noclegów oraz potrzebnych rzeczy. Wiemy, jak trudnym zadaniem jest dobra organizacja takiej wycieczki, szczególnie jeśli nigdy nie było się w Stanach Zjednoczonych. Co musisz wiedzieć?

Jaki pojazd wybrać do podróży po USA?

Wypożyczenie samochodu to kluczowa sprawa jeśli chodzi o podróżowanie po parkach narodowych – przecież musisz się jakoś między nimi przemieszczać. :) W USA nie ma odpowiedniej alternatywy dla własnego auta, transport publiczny jest bardzo kiepsko rozwinięty. Z tej przyczyny załatwienie kwestii związanych z wynajęciem auta to kluczowa sprawa.

Po pierwsze trzeba zadać sobie parę pytań na początek, to znaczy: jak będzie wyglądać trasa, a w związku z czym, w którym miejscu wynająć auto, a w jakim je zwrócić. Powinno się zwrócić uwagę, że zwrócenie wynajętego auta w innym miejscu w wielu przypadkach wiąże się z większymi kosztami. Prócz tego ważne jest wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia.

Ponadto trzeba pamiętać, że kierować samochodem może tylko ta osoba, na jaką zostanie ono wynajęte. Ażeby dzielić się jazdą, należy pamiętać o wykupieniu pozwolenia dla dodatkowego kierowcy. Poza tym kluczową sprawą jest długość trasy, czyli na ile dni trzeba wypożyczyć samochód.

Jak wygląda wynajem samochodu w USA?

Proces wypożyczenia auta w USA może wydawać się trudny, ale tylko wówczas kiedy nie będziesz stosownie przygotowany. Żeby uniknąć przepłacania za wynajem oraz dodatkowych opłat lub kar wynikających z niewiedzy, warto wcześniej odpowiedzieć sobie na wspomniane wyżej pytania i wybrać właściwe auto na swojego wymarzonego roadtripa.

Parki Narodowe – które najbardziej polecamy?

Parki Narodowe USA to zdecydowanie prześliczne oraz warte obejrzenia miejsca na zachodzie! Rozpoczynając podróż z San Francisco, można odwiedzić Yosemite, Sequoia, Death Valley, po drodze nawet Las Vegas, Grand Canyon oraz zakończyć w Los Angeles. A jeżeli masz więcej czasu, obowiązkowy jest Zion czy Bryce Canyon w Utah! Opcji jest sporo i łatwo ułożyć znakomitą trasę z dość krótkimi odcinkami między parkami.

Wstęp do parków jest zazwyczaj odpłatny, możemy opłacać wstęp pojedynczo do każdego parku, albo opłacić karnet America the Beautiful. Jeżeli twój roadtrip jest dość ograniczony czasowo, wskazane jest zrobić rozpoznanie przed wjazdem do każdego z parków, aby mieć pojęcie, na które szlaki powinno się udać i nie marnować zbyt dużo czasu.

Wyprawa po USA – co jeszcze jest istotne?

Na wjeździe otrzymuje się wszystkie informacje dotyczące parku, zwierząt oraz zasad bezpieczeństwa. Najlepiej wyruszać na szlaki wraz ze wschodem słońca i kończyć hike tuż przed nadejściem nocy. Trzeba pamiętać o niepozostawianiu jedzenia w aucie na parkingu, ponieważ niedźwiadki są niezwykle sprytne oraz umieją dostać się nawet do zamkniętego auta. :)

Możliwości spania na roadtripie są różne, można zająć miejsca campingowe na terenie parku, najlepiej robić to z dużym wyprzedzeniem. Inną opcją jest nocowanie na darmowych dzikich campingach, a prócz tego zawsze można zabukować pokój w motelach, których jest ogrom na trasie i wcale nie jest to dużo droższe rozwiązanie.

Camping w Stanach Zjednoczonych – co zabrać?

Warto sprawdzić ceny bagażu w danych liniach lotniczych. Pomoże Ci to podjąć decyzję o tym, ile rzeczy możesz zabrać ze sobą. Nie polecamy transportować całego ekwipunku, ponieważ zakup sprzętu w sklepie już na miejscu, może być bardziej opłacalny. Warto dopiero w USA zaopatrzyć się w potrzebne rzeczy do noclegu, a oprócz tego dodać apteczkę, krem z filtrem oraz butelkę.

Informacje
Oceń Artykuł
0Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz