Kosmetyki naturalne – Dlaczego należy je stosować?

Ocena
0.00
/
Głosów:0
Oceń

Pielęgnacja cery, to przede wszystkim ogromny wybór produktów na rynku. Niestety pociąga to za sobą pewne konsekwencje, które wiążą się ze spadkiem zainteresowania niektórych kosmetyków. Produkty naturalne, to trend, który zyskuje coraz to większe grono fanów nie tracąc przy tym na popularności. Ma na to wpływ wiele czynników, chociażby to, że kosmetyki nie powodują cierpienia zwierząt. Jakie są jeszcze korzyści wybierania kosmetyków z wysoką zawartością naturalnych substancji w składzie?

Czy kosmetyki naturalne są dla nas bezpieczne?

Najistotniejszy aspekt, jeżeli chodzi o kosmetyki naturalne, to wykorzystywanie do ich produkcji składników niegroźnych dla skóry. Konwencjonalne kosmetyki zawierają sztuczne składniki, między innymi niezdrowe dla naszej skóry parabeny, SLS-y, glikole, PEG-i czy oleje mineralne. Składniki te naruszają naturalną barierę lipidową skóry, wywołują przesuszanie się skóry oraz wysypki, oraz zaczerwienienia.

Organiczne kosmetyki nie zawierają tych substancji w swoim składzie. Dlatego mając możliwość zdecydowania o tym, co stosujemy na naszą cerę i przy tym decydując się na kosmetyki naturalne jesteśmy w stanie wykluczyć zły wpływ syntetycznych składników nie tylko na naszą cerę, ale dodatkowo na nasze zdrowie.

Wpływ kosmetyków naturalnych na naszą cerę

Aktywne substancje pochodzenia roślinnego charakteryzują się efektywnym działaniem oraz utrzymują naturalne procesy, które zachodzą w skórze. Kosmetyki ekologiczne usprawniają pracę gruczołów łojowych, nie blokując ich. Roślinne składniki sprawnie wiążą wodę w komórkach oraz zapobiegają jej parowaniu, w przeciwieństwie do konwencjonalnych składników, które tylko tworzą warstwę zatrzymującą wilgoć.

Również kosmetyki naturalne oddziaływają od wewnątrz na strukturę włosa, odbudowując ją od środka. Efekty używania może i potrzebują więcej czasu, jednakże są trwałe i wskazane jest na nie poczekać.

Jak powstają kosmetyki naturalne?

Kosmetyki naturalne wyrabiane są z troską o środowisko. Surowce wykorzystywane na opakowania produktów zwykle pochodzą w 100% z recyklingu. Natomiast aktywne składniki naturalne uzyskiwane są w przyjazny dla środowiska sposób z ekologicznych upraw. Przy wytwarzaniu kosmetyków nie stosuje się żadnych środków chemicznych, a gleba nawożona jest w sposób naturalny. Ekologiczne uprawy są znacznie mniej wrogie dla środowiska.

Kosmetyki naturalne to etyczny wybór — Cruelty free

Kosmetyki naturalne, to nie tylko ograniczenie cierpienia zwierząt (tzw. cruelty free). To przede wszystkim etyczny wybór, który powoduje, że nasza skóra otrzymuje wystarczająco dobre oczyszczenie i nawilżenie. Produkty naturalne nie są także testowanie na zwierzętach oraz nie mają w swoim składzie substancji od nich pochodzących.

Wybierając produkty naturalne warto szukać oznaczeń takich jak Ecocert, VeganSociety bądź CrueltyFree. Dzięki nim mamy pewność, że wybieramy kosmetyki przyjazne zwierzętom. 

Informacje
Oceń Artykuł
1Komentarze
mrozandrzej
Andrzej Mróz

Mimo że jestem facetem to też lubię o siebie zadbać i o swoją twarz.

  • 0
    0
Dodaj Komentarz