Sprawdzone pomysły na prezent na chrzciny

Ocena
0.00
/
Głosów:0
Oceń

Prezent na chrzest to często spore wyzwanie, ponieważ musi mieć on kilka cech, których inne podarunki nie mają. Musi być on przede wszystkim na tyle trwały, aby mógł być zachowany na wiele lat. Oprócz tego warto, aby symbolizował ten dzień jako pamiątka. Na szczęście jest kilka pomysłów, które łączą te cechy i nadają się idealnie na prezent. Oto nasze propozycje.

Czy warto kupić dziecku medalik? 

Jednym z najpopularniejszych upominków na chrzciny będzie biżuteria – najczęściej łańcuszek z wisiorkiem, przykładowo z portretem Matki Boskiej, świętych bądź z krzyżem. Prezent tego typu najczęściej będzie używany dopiero za parę, a nawet paręnaście lat, ale może stanowić także swoiste zabezpieczenie – metale szlachetne mają swoją stabilną wartość.

Gdzie można kupić ilustrowane Pismo Święte? 

Przekazana prostymi słowami oraz okraszona pięknymi ilustracjami Biblia zawsze się sprawdzi. Już od najmłodszych lat dziecko oswoi się z opowieściami z życia Jezusa oraz pozna inne biblijne historie. Należałoby zwrócić uwagę na jakość wydania – dziecko, które polubi książeczkę, może chcieć zabierać ją ze sobą wszędzie oraz częstokroć czytać i oglądać obrazki.

Liczy się także forma – spore rozmiary umożliwią czytanie dziecku w domowym zaciszu, zaś mniejsze książeczki można zabrać ze sobą na przykład na Mszę do kościoła. Jeśli w domu nie ma pełnowymiarowego Pisma Świętego, wówczas najlepszym pomysłem na prezent będzie oczywiście taka forma.

Modlitewnik dla najmłodszych z okazji Chrztu Świętego

Książeczka, dzięki której dziecko pozna pierwsze modlitwy, ma duże znaczenie w trakcie jego pierwszych lat życia. Niekoniecznie chodzi o tradycyjny modlitewnik, te dla maluchów mogą przyjąć formę analogiczną do Biblii dla dzieci. Istnieją dodatkowo serie książeczek, które uczą pojedynczych modlitw. Inną możliwością jest zbiór modlitw do patrona imienia dziecka – możliwości jest w rzeczy samej wiele.

Maskotka – patron w formie pamiątki na lata 

Nowatorski pomysł na podarunek i utworzenie szczególnej więzi pomiędzy dzieckiem i jego patronem z Chrztu. Taki prezent może stać się ulubioną maskotką i przyjacielem malucha. Poniektóre wydawnictwa oraz sklepy z dewocjonaliami przedstawiają swoje maskotki, na przykład świętego Franciszka, jednak w sytuacji gdy patronem jest mniej popularny święty, można wynaleźć w sieci osoby, jakie tworzą pluszowe (bądź szydełkowe) postaci na zamówienie. Personalizowany prezent – czy może być coś lepszego?

Obrazek na ścianę – wyszywanki lub obraz z dedykacją 

Jeśli wybierasz sztukę na zamówienie, musi być to dokładnie przemyślane. Warto, aby było to coś spersonalizowanego wprost z Twojego serca. Takie prezenty najbardziej wpisują się w pamięć innych. Można także dopełnić prezent dedykacją oraz datą zapisaną na przykład na odwrocie obrazu. Mamy nadzieję, że któryś z pomysłów przypadł Ci do gustu i zdecydujesz się na zakup czegoś z naszej listy.

Informacje
Oceń Artykuł
1Komentarze
maksymilian77
Maksymilian Bąk

Teraz jest naprawdę tyle bajerów, że trudno czasami ze sklepu wyjść z jednym upominkiem.

  • 0
    0
Dodaj Komentarz