Zakup tabletu - jakimi wytycznymi należy się kierować?

Ocena
0.00
/
Głosów:0
Oceń

Tablet to tak uniwersalne i wszechstronne narzędzie, że sprawdzi się zarówno do nauki, pracy, rozrywki, czy grania. Każdy z nas może używać go w dowolnym celu. Dzięki możliwości personalizacji bez problemu dostosujemy urządzenie do swoich potrzeb. Dziś zajmiemy się technicznymi parametrami tabletów, które warto znać, przymierzając się do zakupu sprzętu. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem. 

Czym dokładnie jest tablet?

Tablet jest kompleksowym gadżetem zespalającym w sobie cechy komputera osobistego oraz telefonu komórkowego. Na ogół ma rozmiary większe od smartfona, co wpływa na komfort jego używania. Na sterowanie nim pozwala dotykowy ekran. W odróżnieniu od komputera nie potrzebuje on dodatkowej klawiatury, ani myszki.

Najważniejsze zalety tabletów to ich rozmiar oraz waga. Nieduże wymiary pozwalają na wygodne noszenie go w torebce, plecaku, bądź dłoni. Przekątna ekranu tabletu to z reguły od 7 do 12 cali. Korzystanie z Internetu odbywa się przy użyciu Wi-Fi, a na dodatek w wielu sytuacjach tablet można zaopatrzyć w kartę SIM oraz użytkować go jak smartfona.

Jakie zastosowanie mają współczesne tablety?

Okazję do korzystania z tabletu znajdą zarówno małe dzieci, nastolatkowie, jak i dorośli. Ze względu na pokaźny ekran będzie on bardziej komfortowy od smartfona do korzystania z poczty internetowej, bądź robienia zakupów w sieci. Zainstalować na nim można większość aplikacji, a za ich pomocą odwiedzać portale społecznościowe, grać w gry albo oglądać filmy. Graficy niejednokrotnie korzystają z tabletów jako narzędzi do rysowania. Są urządzeniami nadzwyczaj wielozadaniowymi. Będąc ich posiadaczami, być może sami odnajdziecie dla nich dużo więcej zastosowań.

Zakup tabletu — istotne cechy oraz parametry

Zanim dokonamy zakupu, warto zdecydować się na fizyczną przymiarkę do urządzenia. Udaj się do sklepu, chwyć tablet w ręce i oceń, czy wielkość, waga oraz jakość obrazu są dla Ciebie odpowiednie. Skup się na jakości wykonania oraz doborze materiałów. Solidny sprzęt będzie na pewno służył przez długi czas.

Już przed zakupem zastanów się, do czego przeważnie będziesz używał swojego urządzenia. Jeżeli będzie to sprzęt wyłącznie do czytania poczty, przekątna ekranu trochę większa od smartfonu może Ci wystarczyć. Jeżeli przewidujesz pracę nad arkuszami kalkulacyjnymi, bądź obróbkę obrazów, przekątna większa od 10 cali będzie dobrym wyborem.

Ustal jaka bateria zasila oceniany tablet. Każdy producent informuje o pojemność baterii. Te bardziej pojemne w większości przypadków pozwolą na dłuższą pracę sprzętu. Rozwiązania budżetowe pozwalają na używanie ich w czasie do około 4 godzin. Te droższe dają radę obsługiwać aplikacje bezustannie nawet do 10 godzin. Oprócz baterii skup się dodatkowo na procesorze. Dwurdzeniowy procesor z pamięcią RAM od 2 GB zadowoli potrzeby zwykłego zjadacza chleba.

Współczesne tablety powinny być także wyposażone w ważne interfejsy, takie jak: Wi-Fi, USB, microSD, czy minijack. Nieco rzadziej spotykane w tabletach, ale równie przydatne są takie funkcje jak Bluetooth, czy moduł 3G. 

Jeśli tablet ma służyć do oglądania filmów, grania lub słuchania muzyki, bardzo ważna jest jeszcze jakość dźwięku. Warto zwrócić uwagę, czy nasze urządzenie posiada wbudowane głośniki stereo.

 

Informacje
Oceń Artykuł
0Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz