Chcesz zaskoczyć nową jakością zdjęć? Stwórz zdjęcia dronem

Ocena
0.00
/
Głosów:0
Oceń

Zapewne nie raz słyszałeś o tym, że odpowiednia prezencja marki osobistej, czy strony internetowej to klucz do sukcesu. Jak to zrobić? Najlepiej zadbać o aspekt wizualny poprzez zrobienie dobrych zdjęć. Współczesna fotografia stwarza nam wiele możliwości, na przykład wykonanie zdjęć z wysokości za pomocą drona. Obok takich prac z pewnością nikt nie przejdzie obojętnie. Sprawdź, jak powinno wyglądać jakościowe zdjęcie wykonane dronem?

Fotografia dronem z wysokości — nowy wymiar i nowa jakość zdjęcia

Wykorzystanie drona do robienia zdjęć z powietrza daje zupełnie nowy wymiar fotografii. Oprócz możności sterowania położeniem drona w płaszczyźnie poziomej od obiektu, przede wszystkim możesz zmieniać położenie w pionie – wysokość. Zapewnia to wiele nowych opcji fotograficznych. Wystarczy wznieść się dronem na właściwą i oczywiście dozwoloną wysokość, a następnie opuścić obiektyw na dół. Nowe możliwości wykonywania zdjęć mogą uchwycić znane nam już miejsce w nieoczekiwany sposób.

Ekspozycja i jej wpływ na efekt zdjęcia

Ekspozycja, to znaczy naświetlenie poszczególnej klatki, jest fundamentalnym elementem do osiągnięcia satysfakcjonujących efektów. Prześwietlenie oraz niedoświetlenie ma bezpośredni wpływ na oddanie piękna i niuansów fotografowanego krajobrazu. Żeby uniknąć niechcianych efektów, można skorzystać z trybu automatycznego robienia zdjęć. Jednak wskazane jest nauczyć się korzystać z trybu ręcznego, w tym celu wskazane jest rozbudować swoją wiedzę na temat działania migawki, przysłony i ISO.

Jeżeli jednak zdjęcie, na jakim nadzwyczaj nam zależało, nie wyjdzie w zadowalający sposób, to istnieje sposób na uratowanie klatki – tak zwana postprodukcja kolorów. Na tym etapie można poeksperymentować w przeróżnych programach do obróbki zdjęć. Wskazane jest pobawić się z balansem bieli bądź nasyceniem poszczególnych części zdjęcia. Jest to pewnego rodzaju „zabawa” ze zdjęciem, wskazane jest spróbować – efekty mogą być nieoczekiwanie zadowalające :)

Kompozycja na zdjęciu — jak ją osiągnąć?

Kompozycja, to znaczy układ poszczególnych elementów w kadrze, jest istotna do zrobienia dobrego zdjęcia. Źle zaplanowana kompozycja zdjęcia zaburza pewną jego równowagę i zniekształca je.

Wskazane jest rozszerzyć swoją wiedzę w temacie technik kompozycji takich, jak:

  • zasada trójpodziału,
  • linia diagonalna,
  • symetria,
  • centrum.

Pożyteczną opcją w tym przypadku są linie podziału (tzw. „grid”), jakie można włączyć w ustawieniach aplikacji. Taka siatka znacznie ułatwi wykonywanie zdjęć, a uplanowana kompozycja będzie łatwiejsza do osiągnięcia.

Dlaczego warto postawić na zdjęcia z wysokości dronem?

Fotografowanie, czy też filmowania z lotu ptaka pozwala na dotarcie kamery w każdy zakamarek i w każde nawet najmniej dostępne miejsce, które sobie wymarzymy. Takie zdjęcie wzbudza bardzo duże zainteresowanie wśród odbiorców. Otrzymujemy w ten sposób bardzo oryginalny sposób promocji marki, przedstawienia swoich usług, produktów, pasji, a także swojej własnej osoby. Ujęcia wykonane dronem to przede wszystkim nowoczesność oraz ukłon w kierunku obecnych trendów. 

Informacje
Oceń Artykuł
0Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz