Pozwólmy sobie powspominać – jak kreatywnie stworzyć piękny album na zdjęcia?

Ocena
0.00
/
Głosów:0
Oceń

Na początku może Ci się wydawać, że sklejenie własnego albumu jest czymś trudnym. Nic bardziej mylnego! Do tego wystarczy wiedza, która jest zawarta w naszym dzisiejszym artykule, trochę kreatywności oraz niezbędnych akcesoriów, które warto zakupić wcześniej. Taki album na zdjęcia można podarować rodzicom, dziadkom bądź postawić go na półce w salonie. Niezależnie od tego, co się z nim zrobi, umili czas każdemu członkowi rodziny!

Jak rozpocząć przygotowania do robienia własnego albumu na zdjęcia?

Nim zaczniesz sporządzanie albumu na zdjęcia, pomyśl o motywie przewodnim, kolorystyce, wielkości albumu oraz liczbie stron. Album powinien stanowić ze wszystkimi elementami spójną całość włącznie z kolorystyką i motywem zdjęć. Stwórz listę zakupów, zorganizuj to, co niezbędne oraz postaraj się wybrać wolny dzień na zrobienie albumu. Ma Ci to sprawić przede wszystkim przyjemność oraz dać odrobinę relaksu.

Co możemy wykorzystać, aby utworzyć bazę do albumu?

Baza do albumu powinna być solidna, raczej sztywna, zwłaszcza jeżeli zamierzasz wkleić więcej fotografii. Wybierz do tego celu grubszy papier czy też tekturę. Jeżeli pragniesz przygotować album z mniejszą liczbą zdjęć, możesz do tego wykorzystać kartki zwykłego papieru technicznego.

Co zrobić, aby spiąć album w jedną całość?

Możesz do tego celu użyć bindownicy, o ile taką posiadasz lub zrobić to w najbliższym punkcie ksero. Następnym sposobem są tasiemki. Jest to najtańsza opcja i wystarczy, jak udasz się do sklepu w typie pasmanterii i poprosisz o satynowe albo bawełniane wstążki. W internecie nabędziesz również otwierane kółka, dzięki którym łatwo będzie Ci wyjmować kartki. Do wykonania otworów w albumie wystarczy Ci najzwyklejszy dziurkacz.

Jakie zakupy należy zrobić, aby rozpocząć tworzenie albumu do zdjęć?

Do stworzenia na własną rękę albumu, przyda Ci się parę akcesoriów papierniczych.

Oto lista przydatnych rzeczy:

  • akcesoria do cięcia równych krawędzi – gilotyna, trymer, nożyk tnący
  • nożyczki
  • klej, taśma klejąca
  • dziurkacz
  • linijka i cyrkiel
  • dwie tekturki A4
  • kartki na zdjęcia
  • kółeczka do spięcia albumu
  • ozdobny papier i inne podobne elementy – kwiatki, wstążki, guziki, ćwiki, spinacze, papierowe serwetki, możesz użyć wszystkiego, co chcesz zamieścić w albumie
  • zdjęcia

Jak właściwie stworzyć bazę do albumu na zdjęcia?

Użyj dwóch grubych tekturek, które posłużą Ci jako okładka albumu. Na krótszym boku, wykonaj dziurkaczem trzy otwory. Nie zapomnij, aby otwory na obu tekturkach wykonane zostały w tych samych miejscach. Tę samą czynność wykonaj we wszystkich pozostałych kartkach albumu. Przemyśl sobie, jaki będzie motyw przedniej okładki, który będzie harmonizował ze stylem całego albumu. Najlepiej, jeżeli tylna okładka będzie w podobnym kolorze. Nie zapomnij, aby przed przyklejeniem papieru zrobić w nim dziurki. Strony albumu możesz zostawić gładkie na przykład czarne, wtedy też strony będą przypominały stare albumy, lub możesz udekorować je w dowolny sposób. Na sam koniec połącz wszystkie strony i okładki kółkami.

Praktyczne wskazówki podczas składania swojego pierwszego albumu do zdjęć!

Jakie jeszcze możesz zastosować praktyczne wskazówki podczas składania swojego pierwszego albumu na zdjęcia? Przede wszystkim nie nakładaj ozdób w zbyt wielkiej ilości, nie będzie to dobrze wyglądało, a zdjęcia nie będą miały swojego miejsca. Dlatego wyznacz odpowiednią powierzchnię na wklejanie zdjęć i nie przesadzaj z dekoracjami. Zatroszcz się, aby kartki albumu były podobnej grubości, a możesz to zrobić poprzez równomierne rozmieszczenie dekoracji!

Informacje
Oceń Artykuł
0Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz